Висновок

Важко переоцінити значення Великих географічних відкриттів в епопеї пізнання людиною земної поверхні. Були визначені контури всіх населених материків (крім північних і північно-західних берегів Америки і східного узбережжя Австралії), досліджена велика частина земної поверхні; однак ще не вивченими залишилися багато внутрішніх районів Америки, Африки, Азії й особливо Австралії. Великі географічні відкриття дали новий важливий матеріал для багатьох інших галузей знання - історії, етнографії, ботаніки, зоології. Саме в результаті географічних відкриттів прийшли в Європу настільки звичні для нас сьогодні картопля і томати, кукурудза і тютюн.

На мою думку, безжалісне пограбування колоній стало одним з найважливіших важелів для нагромадження багатств у найбільш розвитих країнах Європи, і в цьому відношенні процес розвитку капіталізму в Європі невіддільний від Великих географічних відкриттів.

Отже, Великі географічні відкриття справили приголомшуюче враження на сучасників, що прекрасно усвідомлювали масштаби подій, що відбувалися. Факти спростовували представлення всіх авторитетів стародавніх часів. Зменшилась віра в непогрішну досконалість античної мудрості. Перед європейцями відкрилися нові культурні обрії. Мешканці знову відкритих земель жили зовсім інакше на відміну від європейців, і найбільш допитливі розуми тієї епохи припинили дивитися на європейські порядки як на єдино можливі і почали пов'язувати з Новим Світом ідеальний суспільний устрій. Відкриваючи світ, європейці пізнавали себе.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >