Вступ

Епоха Великих географічних відкриттів розпочалася 12 жовтня 1492 року з відкриття Колумбом Америки. Він і його супутники навіть гадки не мали, до яких змін приведе його відкриття. Великі географічні відкриття - термін досить умовний. І до цього європейці часто виходили в море і здійснювали далекі експедиції. Наприклад, подорож Марко Поло до Китаю, плавання вікінгів до Америки, плавання португальців на південь Африки. То чому ж епоха Великих географічних відкриттів веде свій відлік від плавання Колумба?

Почати треба з того, що відкриття Америки привело до контакту європейців з зовсім іншою культурою та економікою, ніж були відомі їм досі; з Америки ми взяли набагато більше, ніж від азіатських цивілізацій. Крім того, було покінчено з релігійними уявленнями про світ і всього за наступні 30 років людство дізналося про Землю більше, ніж за попередні тисячоліття, і ці знання змінили світ. Крім змін в економіці, політиці і культурі, основною була зміна світогляду людей. Людство навчилося мислити більш широко, менше зважати на авторитет релігії. Не випадково на цю епоху припадає розвиток науки, особливо астрономії. На той час Європа вже була готова сприйняти нові знання. Після багаторічної боротьби світської влади з папством авторитет релігії серед освічених людей знизився. Виникнення відносно довгих періодів політичної стабільності привело до загального зростання виробництва, в результаті чого поширилась освіченість населення.

Так, відкриття багатого континенту Америки та морських шляхів до Південно-Східної Азії та Індії забезпечило виживання, розвиток та процвітання Західної цивілізації.

велике географічне відкриття торгівля

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >