Дорожні знаки


«Дорожні знаки»

Мета: ознайомити дітей з основними дорожніми знаками. Розвивати увагу і вміння користуватися знаннями практично. Виховувати бажання бути в безпеці на дорогах.

Обладнання: дорожні знаки, Правила дорожнього руху.

Хід бесіди:

І. Організація класу

Будемо вивчати і ми з тобою

Знаки, розміщені над головою.

Знаки дорожні хай кожен вивчає,

Хай його лихо завжди обминає

ІІ. Розповідь учителя

Буквар людині потрібний для того, щоб вивчити азбуку, навчитися читати, писати, тобто стати грамотним. А щоб бути грамотним на дорозі, без якої сьогодні не прожити нікому, щоб жити у безпеці, треба добре вивчити дорожню азбуку - це дорожні знаки. їх є багато і вони різні. Але всі дорожні знаки застерігають кожного з нас від небезпеки на дорозі.

Попереджувальні знаки

Попереджувальні знаки інформують про характер небезпеки. Вони можуть нести різну інформацію, у якій ти повинен розбиратися. Наприклад: “Пішохідний перехід”, “Небезпечний поворот” (лівий, правий), “Викидання гравію”, “Земляні роботи”, “Небезпечне узбіччя”, “Слизька дорога”, “Падіння каміння”, “Крутий спуск”, “Інші небезпеки”, “Залізничний переїзд зі шлагбаумом “, Залізничний переїзд без шлагбаума” -- тут ти повинен бути особливо обережний, щоб правильно перейти колію і не потрапити під потяг.

Заборонні знаки

Заборонні знаки вводять або відміняють певні обмеження. Наприклад: “В'їзд заборонено” -- забороняє в'їзд усіх видів транспорту, “Рух заборонено” -- забороняє рух усіх видів транспорту, “Рух мотоциклів заборонено” -- забороняє рух мотоциклів, “Рух на велосипедах заборонено” -- забороняє рух на велосипедах, “Прохід закрито” -- забороняє рух пішоходів, “Кінець зони всіх обмежень” -- це означає, що всі обмеження знімаються. дорожній знак правило пішохід

Наказові знаки

Наказові знаки вводять або відміняють певні режими руху. Наприклад: “Рух прямо”, “Рух праворуч”, “Рух ліворуч” - дозволяє рух лише у вказаному напрямку, “Круговий рух” -- дозволяє рух тільки у зазначеному стрілками напрямку, “Велосипедна доріжка” -- дозволяє рух тільки на велосипедах, “Пішохідна доріжка” - дозволяє рух лише пішоходам.

Інформаційно-вказівні знаки

Інформаційно-вказівні знаки інформують про особливості режиму руху або про розташування в напрямку руху населених пунктів та інших об'єктів. Наприклад: “Місце зупинки автобуса” -- це зупинка автобуса, “Місце зупинки тролейбуса”, “Місце зупинки трамвая”, “Місце зупинки таксі”, “Пішохідний перехід”, “Підземний перехід”, “Надземний перехід”, “Місце стоянки”, “Пункт харчування”, “Місце відпочинку”, Готель”, “ДАІ”, “Лікарня”, “Автозаправка”, “Вода для пиття”.

Всі дороги поділяються на головні і другорядні. У місті біля кожної дороги є тротуари, а за містом вздовж дороги тротуарів немає, і не є узбіччя, на якому можуть спинятися машини, по якому можна рухатись і пішоходам. Пам'ятайте, що за містом по узбіччю треба і іти назустріч транспорту.

III. Підсумок бесіди

Якщо ви вмієте читати дорожні знаки, то знатимете, як треба рухатися, чого остерігатися, куди звернутись у разі потреби. Дорожні таки - це азбука, по якій можна читати книгу доріг.