Основні елементи структури релігії, їх зміст

Основними елементами структури релігії є:

фетишизм - релігійне поклоніння матеріальним предметам - фетишам, яким надавали містичних та надприродних якостей. Фетишизм випливає з первісних вірувань у можливість примусити божество задовольнити бажання людини. У світових релігіях залишилися елементи фетишизму (у християнства - шанування ікон, святих місць, мощей; у мусульман - "чорного каменя", у буддистів - "стоп бога").

тотемізм - комплекс вірувань, міфів, обрядів родоплемінного суспільства, зв`язаних із уявленням про надприродний зв`язок та кровну спорідненість між певними групами людей та тотемами - рослинами, тваринами, предметами чи явищами. Група носить ім`я тотема і йому поклоняється, бо вважає, що тотем оберігає. Тотемізм відрізняється від фетишизму тим, що має колективний об`єкт поклоніння.

магія - це чаклунські обряди й заклинання, за допомогою яких люди намагалися вплинути на інших людей, тварин, а також на явища навколишнього світу з тим, щоб змінити їх у бажаному напрямку. Магічні обряди є в усіх народів, вони дуже різноманітні. Повсюдно були поширені магічні обряди на початку оранки, посівної, збирання врожаю, для викликання дощу або забезпечення успіху на полюванні чи на війні, примовляння, відшіптування, тощо.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >