Читинська область

У селі Акатуй Алгачінского району (Читинська область) є Акатуйская в'язниця, побудована в 1832 році. Приблизно 85 років ця будівля відігравало важливу роль в історії області, і було одним із центрів політичної каторги. Через його ворота проходили декабристи і народовольці, політичні діячі, деякі для того, щоб канути у вічність.

У 305 км на схід від Чити розташовується місто Нерчинськ, заснований в 1653 році як Нелюдскій острог. Сьогодні для гостей зберігся комплекс пам'яток Нерчинського острогу (XVII-XVIII ст.).

У 1980 році в м. Петровськ - Забайкальський за архівними документами був відновлений будинок Є. І. Трубецькой, де відкрито Музей декабристів. У старій частині міста збереглися будівлі, пов'язані з перебуванням у місті декабристів. На міському кладовищі знаходяться могила декабриста І. І. Горбачевського, склеп-каплиця А. Г. Муравйової (дружини декабриста М. М. Муравйова).

Деякими прикладами храмової архітектури можуть служити дерев'яна Михайло-Архангельська церква XVIII століття в м. Чита, дерев'яна церква Святих Петра і Павла XIX століття в м. Петровськ - Забайкальський і Воскресенський собор 1825 року в Нерчинську.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >