Кемеровська область

Один з чудових пам'яток архітектури початку ХХ століття знаходиться в м. Кемерово (Кемеровська область). Це Палац культури «Будівельник» (1927).

У 308 км на південь від Кемерово розташовується місто Новокузнецьк. Місто було засноване як укріплений Кузнецький острог на лівому березі р.. Кондома, недалеко від її впадіння в Томь. У 1620 острог був перенесений на високий правий берег Томі. З 1622 став фортецею Кузнецк - Сибірський, що входить в Бійськ сторожову лінію, яка захищала прикордонний район Південного Сибіру від набігів киргизьких і джунгарських ханів. Сьогодні історія міста відбивається в історико - архітектурному ансамблі «Кузнецька фортеця».

Новосибірська область

Архітектурні пам'ятки надають місту Новосибірську (Новосибірська область) неповторний смак. «Сибірський Колізей» так називають друге в світі за величиною театральну будівлю - Новосибірський державний академічний театр опери та балету (заснований в 1922 р.). Це вражаюче будівля, стало символом міста. Центр міста прикрашає каплиця Святителя Миколи (1915 р.), побудована в новгородсько-псковських традиціях на честь святого покровителя імператора Миколи II. У будівлі Міського Торгового Корпуса (1911 р.) розміщується Новосибірський державний обласний краєзнавчий музей, заснований в 1920 році. На території Академмістечка (30 км на південний схід від Новосибірська) знаходиться історико - архітектурний музей під відкритим небом. Тут можна бачити зразки культури народів Сибіру - від наскальних зображень до шикарних садиб. Видатні експонати - Спасо - Зашівірска шатрова церква (1700 р.), селянські хати, буддійський дуга (соборний храм) з Бурятії, сторожові вежі острогів і вітряк.

В цілому, в Новосибірську виділяють наступні пам'ятники архітектури.

Вокзал залізничної станції «Новосибірськ-Головний» (прийнятий в експлуатацію в 1939 році), будівля якого формою нагадує мчить на схід паровоз.

Собор Олександра Невського - перша кам'яна будівля міста, освячене через всього 6 років після виникнення поселення.

Міський торговий корпус (нині Новосибірський обласний краєзнавчий музей) (будівництво закінчено в 1911 році) - пам'ятник архітектури федерального значення.

Сто квартирний будинок (будівництво закінчено в 1937 році) - житловий будинок, побудований за проектом знаменитого архітектора А. Д. Крячкова, пам'ятник архітектури федерального значення.

Дім ім. В. І. Леніна (нині Новосибірська філармонія) (будівництво закінчено в 1925 році) - побудований в пам'ять про керівника Жовтневої революції 1917 року менш ніж за 6 місяців. Для реалізації цього проекту були випущені листівки із зображенням первинного варіанту будівлі, які народ прозвав «цеглинками» (вартість однієї листівки становила 10 копійок - вартість однієї цеглини у той час). Листівки були розкуплені людьми в найкоротші терміни.

Будівля комерційного зборів (реконструйовано в театр «Червоний факел») - пам'ятка архітектури, спочатку побудований в 1914 році за проектом А. Д. Крячкова.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >