Республіка Бурятія

У Республіці Бурятія в місті Улан-Уде можна познайомитися з культурою і побутом Забайкалля в музеї під відкритим небом. В архітектурному плані тут виділяється в першу чергу ламаїстський монастир - Гусиноозерск дацан, на південно-західному березі озера гусячого, заснований в 1741 як резиденція глави буддистів Забайкалля - Хамболами. Монастир складався з 17 великих і малих храмів та інших будівель, келій. З 1861 тут діяло освітній релігійно-філософське установу і друкарській. Ще можна відвідати діючі Дацан в Тункинской долині, Баргузинской долині, в с. Іволгинського (Іволгинського дацан), Орлик.

У м. Улан-Уде варто відзначити Великі і Малі торгові ряди і в Гостинний двір (1803-1856, архітектор А. П. Лосєв). Відвідавши їх, можна більше дізнатися про те, як жили тут люди раніше. Захоплення викликає приваблива архітектура Одігітріевского собору (1714 р.) і церкви Трійці (кінець XVIII-початок XIX ст.).

Красноярський край

Екскурсія по м. Красноярську (Красноярський край) - з його церквами і особняками - дасть уявлення про життя міста. У місті збереглися пам'ятники сибірської міської архітектури - колишні особняки купців Гадалових і купця-бібліофіла Юдіна (початок XX ст.). У Красноярську є Покровська церква (1785-95) і Благовіщенська церква (1804-12).

Своєрідним пам'ятником відважним служивий людям, які будували і захищали своє місто, є вежа-каплиця на високій Караульної горі, де в XVII столітті стояла дозорна вишка. Тут був поставлений дерев'яний пам'ятник, а через півстоліття його замінили кам'яним, нині існуючим. У 1852-55 рр.. архітекторами Я. Алфеєвим і Я. Набаловим була побудована кам'яна каплиця на кошти відомого мецената красноярського золотопромисловця П.І. Кузнєцова замість дерев'яної. У 1973-1975 роках була проведена реставрація каплиці за проектом архітектора А.С. Брусяніна.

Церква Покрови у Красноярську займає гідне місце в ряду відомих пам'яток архітектури Сибіру - Енисейская школа сибірського бароко. У її архітектурних формах і декорі органічно злилися тріумф російського узорчія XVII століття і європеїзованого столичного бароко.

В іншому великому місті краю - Ачинськ - знаходиться Казанський собор (1832). Вистачає декількох годин, щоб обійти історичний центр міста: будівля колишньої синагоги (1907), будівля колишньої жіночої гімназії (1912), колишній Будинок громадського зібрання (нині Драматичний театр) та ін

Будинок-музей В. І. Леніна, російського політичного і державного діяча, засновника комуністичної партії і радянської держави, одного з лідерів міжнародного комуністичного руху знаходиться в Красноярському краї. Тут же можна відвідати музей-квартиру П. А. Красикова, радянського політичного діяча.

 
< Пред   СОДЕРЖАНИЕ   Загрузить   След >